Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat konusunda çok şey yazılıyor ve çiziliyor, bazı firmalar yere göğe sığdırılamazken bazıları karalanıyor peki ama işin aslı nedir? Avrupa ülkelerinde çok daha önce bir sektör haline gelen ev taşımacılığı ülkemizde genellikle eş, dost ve akrabaların yardımı ile gerçekleştirilirken sosyal ilişkilerin geçen zaman zarfında zayıflaması ve insanların artık daha profesyonel taşımacılık hizmetlerini talep etmesi ile birlikte ülkemizdede ayrı bir sektör meydana gelmiştir.

Evden eve nakliyat şirketleri nasıl çalışır?

Farklı sebeplerden ötürü evinizi taşıtacaksınız ve bir evden eve nakliye şirketi arıyorsanız evden eve nakliyat rehberimizde sizler için çok sayıda seçenek sunuyoruz lakin bu firmaların çalışma şekli nedir? Aslına bakacak olursak tüm firmaların farklı çalışma şekilleri olup aslında tüm bu şirketler müşterinin isteklerini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmektedir. Taşımacılık şirketlerinin çoğu müşterinin evinde yer alan mutfağı kolilemesini, ev tekstillerini hurçlamasını beklerken müşterinin istekleri doğrultusunda bu işlemi yüklenebilmektedir.

Sizlerin yapabileceği en güzel şey nakliye şirketini arayıp hizmetler ve fiyatlar konusunda bilgi talep etmek, gerekirse ekspertiz hizmeti talep etmektir.

evden-eve-nakliyat

Nakliye şirketleri eşyalarımı nasıl paketler?

Profesyonel taşımacılık hizmeti sağlayan şirketlerin tamamı kullanılmamış koliler ile kolileme işlemlerini gerçekleştirirken mobilya grubunda streç folyo ve balonlu naylon tercih edilmektedir. Streç folyo eşyalarınızı olumsuz hava şartları, toz ve rutubete karşı korurken üzerine sarılan balonlu naylon ise eşyalarınızı olası darbelere karşı korur. Platformumuzda yer alan şirketlerin tamamı bu şekilde paketleme ve ambalajlama yaparken korsan nakliye firmaları paketleme yaparken masraftan kaçmak için endüstriyel ve kamyon içerinde gezdirilen, hijyenik olmayan battaniyeleri tercih etmektedir ki bu durum ev hanımlarının hiç mi hiç hoşuna gitmeyecektir.

Nakliye şirketlerinde marangoz çalışır mı?

Evet, profesyonel bir taşımacılık hizmeti sunan tüm nakliye şirketleri müşterilerine ait mobilyaların demontaj ve montaj işlemlerinin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için uzman bir marangozu istihdam ettirmektedir.

Asansörlü taşımacılık nedir?

Modern çağımızın bizlere getirmiş olduğu birçok yenilik bulunmakta olup evden eve nakliyat sektörü ile ilgili en büyük yenilik dış cephe asansörleri olmaktadır. Dış cephe asansörleri yüksek katlardan veya yüksek katlara yapılacak olan taşımacılıklarda tercih edilmektedir. Dış cephe asansörü binanın dış cephesinde taşımacılığın yapılabileceği en uygun yere kurulduktan sonra kamyon asansöre yanaşaral aşağıdan iki çalışan asansöre yüklemeyi, yukarıdan iki çalışan ise boşaltma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Dış cephe asansörlerinin kullanımı son 5 yıl içerisinde her ne kadar yaygınlaşmaya başlasa da tüm taşımacılıklar asansörlü yapılamamaktadır.

asansorlu-nakliyat

Nakliye şirketi tercih ederken nelere dikkat etmeliyim?

Nakliye şirketlerinden teklif almadan önce nakliye şirketi hakkında internet ortamında şikayetlerin bulunup bulunmadığını mutlaka araştırın. İnternet kullanıcıları artık almış olduğu ürün veya hizmet ile ilgili memnuniyetsizliklerini mutlaka internet ortamında diğer kullanıcılar ile paylaşmaktadır.

Ayrıca nakliye şirketinin sahibinin veya bir kardeşinin araçta bulunması hizmet kalitesini kesinlikle pozitif olarak etkilemektedir.

Kaçakcılık maduru olmayın!

Özellikle doğu ve güneydoğudan evini taşıtacak olan ziyaretçilerimizin kaçakcılık konusunda son derece dikkatli olmasını öneririz. Talep etilen hizmet ile ilgili çok düşük fiyat teklifleri aldığını sözleyen birçok müşteri sistemimiz üzerinden almış olduğunu rakamların çok yüksek olmasından şikayetçi olmakta. Örnek olarak Diyarbakır’dan İstanbul’a yapılaak bir taşımacılık ile ilgili üye nakliye şirketlerimiz 3500 – 4000 TL fiyat teklifinde bulunurken müşteri farklı şirketlerden 2500 lira fiyat teklifi aldığını bizlerle paylaşmaktadır ki 1500 kilometrelik bir yolu bu rakamlara taşımak imkansızdır.

Ucuz fiyat teklifi veren nakliyeciler ev eşyaları ile birlikte bazen kaça sigara, bazen ise uyuşturucu nakline sizleri ortak etmektedir ki böyle bir durumda nakliyeci yakalandığında kamyon bağlanmakta ve sizlerin eşyaları araç ile birlikte aylarca yediemin de beklemektedir. Siz siz olun kesinlikle ucuz olan rakamlara itimat etmeyin! Kamyonuna onbinlerce lira para bağlamış bir insanın zararına çalışacağına kesinlikle inanmayın.

Taşımacılık konusunda aklınıza takılan veya portalımızda değinmenizi istediğimiz bir durumun söz konusu olması halinde lütfen [email protected] adresine e-posta gönderiniz.