İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları

17 Aralık 2017

Evini taşıtacak olan kişiler genellikle birçok nakliye şirketinden fiyat teklifi almakta ve bu teklifleri daha sonra değerlendirirken genellikle fiyat teklifi ön planda tutulmaktadır. Evini taşıtacak olan kişilerin teklifin değerini ön planda tutması yapılacak en önemli hatalardan bir tanesidir.

Taşımacılık hizmetlerinde işçilik, ambalajlama, mazot ve geçiş ücretlerinin hesabı belli olup bazı nakliyat şirketleri bu rakamların altında rakam verip müşteri ile anlaştıktan sonra eşyayı yükleyip ikinci bir pazarlık girişimine bağlayarak fiyatı artıracaktır.

15 Aralık 2017 tarihi itibarı ile İstanbul’da yaptırılacak olan 2+1 büyüklüğüne sahip bir evin yaka içi taşımacılığı ortalama 1000 tl gibi rakamlara yapılmaktadır ki bu rakam temiz bir taşımacılık hizmeti için gözden çıkarmanız gereken en düşük rakamdır.

İstanbul’un Avrupa yakasından Anadolu yakasına veya ters yönde yapılacak olan ev taşımacılığında kamyonların üçüncü köprü olan Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. 3. Köprüden ötürü kamyonların fazladan yaptığı yol ve yüksek geçiş ücretleri ile kaybedilen vakit göz önünde bulundurularak bu rakam 400 TL civarında artış göstermektedir.

Korsan nakliyecilerin kurbanı olmayın!

İstanbul’da son 5 yıl içerisinde korsan nakliyecilerin sayısının yasal şirketlerin sayısını geçtiğini Ulaştırma bakanlığı tespit etmiş olup korsan firmalar ile yapılan mücadeleler yetersiz kalmaktadır. Nakliyat fiyatları göz önünde bulundurulduğunda korsan kamyoncular taşımacılık işlemlerini genellikle amatör bir şekilde, ambalajlama malzemesi kullanmadan Suriyeli amatör işçiler ile gerçekleştirmektedir. Taşımacılık işlerini normal şirketlere göre 300-400 TL ucuza gerçekleştirilse de bu taşımacılık işlemleri sonrası ev eşyalarının görmüş olduğu zarar bu rakamları geçmektedir.

Yüksek katlardan veya yüksek katlara yapılacak olan taşımacılık hizmetlerinde dış cephe asansörleri fiyatlara dahil edilmemekte olup bu tür taşımacılık ihtiyaçlarında asansör ücreti veya işçilik ücretleri fiyatı etkilemektedir.

Nakliyat şirketlerinden aldığınız fiyat tekliflerinin tamamı standart bir nakliyat hizmeti için geçerli olup bu taşımacılık hizmetinde mutfak ve evin içerisinde yer alan ufak tefek eşyalar müşteri tarafından kolilenir ve kalan eşyalar nakliye şirketinin sorumluluğuna bırakılır.

Platformumuzda yer alan İstanbul evden eve nakliyat firmaları sayfasında alanında uzman olan ve belge kontrolleri kontrol ekibimiz tarafından gerçekleştirilmiş nakliye şirketleri yer almaktadır.

Güvenilir bir evden eve nakliyat hizmeti için platformumuzda yer alan şirketleri tercih edebilirsiniz.