Evden Eve Nakliyat Fiyat Al

25 Aralık 2018

Evden eve nakliyat ihtiyaçlarınız için fiyat teklifi almak için interneti kullanmak kapı kapı gezerek vakit kaybetmekten iyidir. Taşımacılık ile ilgili fiyat teklifi almadan önce sizlere mutlaka bilmeniz gereken teklif alma aşamalarından bahsedeceğiz.

Taşımacılık ihtiyaçlarınızla ilgili fiyat teklifi almadan önce taşınma tarihine tam belirleyip taşınma tarihinden 7-10 gün öncesinden fiyat teklifi talep ediniz. Taşınma tarihine 10 günden fazla bir zaman var ise alacağınız fiyat teklifleri genellikle tutarsız veya pahalı olacaktır.

Taşımacılık öncesi taşınma şartlarınızı belirleyerek hareket etmeniz son derece önemlidir. Nakliyat şirketi ile yaşayacağınız diyaloglardan önce ne şekilde taşınmak istediğinizi kafanızda çözmeniz gerek. Eşyaların tamamı nakliyeci tarafından mı paketlensin yoksa kolileme işleri sizin tarafınızan mı gerçekleştirilecek.

Taşımacılıkla ilgili fiyat teklifi almadan önce farklı ihale sitelerinden teklif almak sizleri yanıltacaktır. İhale siteleri sizin kişisel bilginizi nakliyecilere satmakta olduğundan ötürü sizleri kalitesiz kişilerin arayabileceğini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Şikayet sitelerini incelediğimizde ihale siteleri hakkında bol bol şikayetler karşımıza çıkmaktadır.

Fiyat teklifi alırken dikkat etmeniz gerekenler:

1- Evinizde yer alan eşyaları nakliye şirketlerinden gizlemeyin. Bazı müşteriler fiyat teklifini düşük alabilmek için eşyalarınız gizlemekte, taşımacılık günü depodan fazlalık eşyalar çıkmakta ki bundan ötürü taşımacılık günü zor durumda kalan çok sayıda insan bulunmakta.
2- Evinizi yüklemeye gelecek olan kamyon taşımacılıkların yapılacağı binalara yanaşabiliyor mu yoksa ciddi bir yanaşma mesafesi söz konusu mu?
3- Taşımacılık ne şekilde yapılacak? Bina asansörü ne kadar büyük veya eşya taşımacılığı için müsade ediliyor mu? Yoksa taşımacılık işlemleri asansörlü mü yapılacak?
4- Anlaşacağınız nakliye şirketini internet üzerinden mutlaka araştırarak hareket edin ve varolan şikayetleri iyi inceleyin. Hakkında çok sayıda şikayet bulunan nakliye şirketlerinden kesinlikle uzak durun.
5- Paketlemenin ne şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini, hangi eşyaların paketlenmesi gerektiğini ve ne tür ambalajlama malzemesi kullanılmasını istediğinizi taşımacılık öncesi mutlak belirtiniz.

Kısacası taşınmak işlemleri anlaştığınız nakliye şirketine göre bazen çok zor, bazen ise kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Bu nedenden ötürü taşımacılık öncesi fiyat teklifi alacağınız nakliye şirketlerinden teklif almadan önce detaylı bir şekilde araştırmanız son derece önemlidir.